پایان معاونت سینمایی

تشکیل سازمان سینمایی پس از نزدیک به یک سال فرازونشیب سرانجام توسط رئیس جمهور ابلاغ شد که این ابلاغ به معنای پایان کار معاونت سینمایی است.

پایان معاونت سینمایی

خبر کوتاه است اما از نظر دامنه تأثیرگذاری بی تردید یکی از بااهمیت ترین اخبار سینمایی سال تا به اینجا محسوب می شود. خبری که می تواند تقطه عطفی در حرکت سینمای ایران در نخستین سال از چهارمین دهه حیات جمهوری اسلامی ایران محسوب شود. این نقطه تحول بی تردید سینمای 90 را در جایگاهی متفاوت از سینمای دهه های 60و 70 و 80 خواهد نشاند؛ حال این تفاوت بعدی مثبت بیابد و یا منفی را باید ماند و در سالهای بعدی به قضاوت نشست.

پربارترین جلسه شورا

خبر ابلاغ تشکیل سازمان سینمایی با امضای رئیس‌جمهور روزگذشته و سس از تشکیل سومین جلسه شورایعالی سینما در رسانه ها مخابره شد. بر اساس این خبر در سومین جلسه شورای‌عالی سینما، تشکیل سازمان سینمایی کشور به تصویب رسید و مقرر شد مصوبه آن طی روزهای آینده با امضای رییس جمهور ابلاغ شود. پایگاه اطلاع‌‌‌رسانی ریاست جمهوری در این زمینه نوشت: سومین جلسه شورای‌عالی سینما شامگاه سه‌شنبه به ریاست محمود احمدی‌نژاد برگزار شد و پس از بحث و تبادل نظر تشکیل سازمان نظام صنفی سینمایی به تصویب رسید. در این جلسه همچنین مقرر شد مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده فعالیت‌های سینمایی و هنری طبق قوانین سازمان نظام مالیاتی کشور از سوی سینماگران و تهیه‌کنندگان پرداخت شود و در مقابل از محل یارانه‌های اختصاص یافته به حوزه سینما در بودجه سال 90 از ساخت و نمایش آثار هنری حمایت شود.

شورای عالی سینما که طی ماه گذشته برخی سینماگران نسبت به خروجی آن تردیدهایی نشان داده بودند در سومین جلسه با خبرهای داغ پاسخ برخی تردیدها را داد.

/ 0 نظر / 18 بازدید